Ústav české literatury a komparatistiky FF UK spolupořádá mezioborovou konferenci Město a literatura

Konference je jedním z klíčových výstupů letošního programu základní institucionální podpory vědy a výzkumu na Univerzitě Karlově Cooperatio ve vědní oblasti literatura –medievistiky. Konat se bude 27.–28. listopadu 2023 v konferenčním centru AV ČR, Husova 4a, Praha 1.

V rámci dvoudenního mezinárodně obsazeného setkání budou kolegové z různorodých akademických a univerzitních historických, uměnovědných a literárněvědných pracovišť prezentovat výsledky výzkumu vyplývajícího z rozvíjení aktuálního tématu urbánních studií, a to v širokém interdisciplinárním dialogu. Téma města a jeho literárního uchopení bude rozvíjeno z hlediska diachronního i synchronního, otázky starší literatury se protnou se současným slovesně uměleckým uchopením města, a to jak v české, tak světové literatuře.

Badatelské výsledky odborného setkání budou zachyceny ve společné kolektivní monografii, která vyjde v roce 2024.

Konference se pořádá s podporou programu Akademie věd ČŘ Strategie 21/23 „Město jako laboratoř změny“. Na organizaci se podílí Ústav české literatury a komparatistiky FF UK, Centrum medievistických studií Filosofického ústavu AV ČR a Katedra bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Celý program konference naleznete zde.