Na Filozofické fakultě UK se konala mezinárodní konference 22nd International Colloquium on Latin Linguistics

Prestižní konference o latinské lingvistice, která se koná jednou za dva roky již od roku 1981 pod záštitou International Committee on Latin Linguistics, se uskutečnila 19.–23. června 2023 v hlavní budově FF UK. V Praze se konala za svou historii poprvé. Hlavními pořadatelkami byly doc. Lucie Pultrová a dr. Martina Vaníková z Ústavu řeckých a latinských studií FF UK.

Praha přilákala rekordní počet badatelů z celkem 85 univerzit a akademických institucí z dvaceti evropských států, Spojených států amerických, Brazílie, Chile, Izraele a Japonska. Nejvyšší v historii byl i počet účastníků doktorandského kurzu, který konferenci tradičně předchází.

Konferenci finančně podpořilo Univerzitní centrum pro studium antické a středověké myšlenkové tradice.