Vyšla kniha Jaroslava Fialy Jak se zbavit Castra

Kniha Jak se zbavit Castra pojednává o jedné z nej­dramatičtějších kapitol moderních dějin a před­sta­vu­je unikátní sondu do velmocenské politiky a průběhu „karibské studené války“, jejímž klíčovým aktérem byl právě zesnulý Fidel Castro a v níž nikoli nevýznamnou roli sehrálo i Českoslo­ven­sko. Faktograficky hutná, a přitom čtenářsky přitažlivá práce českého politologa, historika a publicisty Jaroslava Fialy nejen přináší nová nebo zapomenutá fakta, ale vyniká rovněž vyváženým, nečernobílým a nepředpojatým pohledem na nedávnou historii. Kniha zároveň nabízí ucelený obraz pohnutých dějin moderní Kuby.

PhDr. Jaroslav Fiala, Ph.D. (1983), vystudoval historii a politologii na Filozofické fakultě UK, kde nyní působí jako vyučující na Ústavu politologie. Věnuje se moderním politickým dějinám a postkolonialismu a dále tématům, jako jsou sociální nerovnost, neoliberalismus a krize kapitalismu. V rámci Fulbrightova stipendia pobýval ve Spojených státech amerických, kde studoval v tamních archivech. Jako novinář či badatel procestoval řadu latinskoamerických a blízkovýchodních zemí. Překládá z angličtiny a je šéfredaktorem komentářového webu www.a2larm.cz.

kompletní anotace na webu nakladatelství  Rybka Publishers