Palachovo náměstí se v sobotu otevře veřejnosti

V sobotu 18. října se uskuteční první ročník kulturního festivalu Open Square (Otevřené Palachovo náměstí). Pořádajícími institucemi jsou Česká filharmonie, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Filozofická fakulta UK a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Vstup na všechny programy dne je se slevou nebo zcela volný.

V Rudolfinu, sídle České filharmonie, budou probíhat celý den kreativní workshopy pro děti i dospělé, při komentovaných prohlídkách projdou návštěvníci všechna zákoutí nově opravené budovy Rudolfina. Volný vstup bude po celý den i do Galerie Rudolfinum. Na závěr dne jsou studenti, ale i ostatní účastníci celé akce Open Square zváni do Rudolfina na nekonvenční koncert České filharmonie. Ten bude pokračovat neformální afterparty za účasti rappera Vladimira 518.

V budově Filozofické fakulty UK se mohou zájemci informovat o studijních oborech, které fakulta nabízí. Mají také jedinečnou šanci navštívit její přednáškový cyklus o Tolkienovi či oslavit Mezinárodní den archeologie, který na 18. října připadá.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze nabídne návštěvníkům zdarma vstup na stálou expozici Příběhy materiálů a aktuální výstavu Vně a uvnitř/Umělá vlákna v odívání od poloviny 20. století do současnosti. Vybrané exponáty si bude možné zblízka prohlédnout, ale hlavně se jich dotýkat.

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy připravuje pro zájemce Urban Walks s odborníky po okolí Palachova náměstí, přednášky a panelovou diskusi o Palachově náměstí, které se budou účastnit také zástupci všech zúčastněných institucí.

Festival Open Square (Otevřené Palachovo náměstí) se bude konat každoročně a zúčastněné instituce budou spolupracovat i na organizaci různých dalších akcí pro veřejnost.

Další informace k projektu Open Square najdete na Facebooku.

323x104

Převzato z Palachovo náměstí se v sobotu otevře veřejnosti [iforum.cz, 15. října 2014]


Newsletter FF UK

Newsletter FF UK