Aktuality e-zdroje

Přehled: Databáze přístupné v roce 2021

Univerzita Karlova nebo jednotlivé fakulty nakupují velké množství bibliografických a plnotextových databází. Podívejte se na přehledový seznam databází, které lze využívat v roce 2021.

Platforma e-knih Bookport je nově přístupná pro všechny uživatele UK

Do konce roku 2021 byly nově všem uživatelům (studentům i zaměstnancům) z řad Univerzity Karlovy zpřístupněny kolekce elektronických knih „společenské vědy“; „zdravotnictví“; „byznys“ a „technika“ v české databázové platformě Bookport. Přečtěte si více.

Open Science: Série školení pro akademické a výzkumné pracovníky UK

Centrum pro podporu open science spolu s Odborem pro vědu a výzkum UK zve výzkumné a akademické pracovníky Univerzity Karlovy na praktické komplexní školení zaměřené na témata spojená se správou výzkumných dat (research data management) a otevřeného publikování (open access).

Dočasný přístup k e-knihám na platformách Oxford Scholarship Online a SAGE Knowledge

Studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy mají nově dočasný přístup k multioborovým kolekcím e-knih, a to k více než 18 000 e-knihám na Oxford Scholarship Online a 4 000 e-knihám na SAGE Knowledge.

Národní knihovna znovu dočasně zpřístupňuje digitalizované tituly

Na základě nové dohody mezi Národní knihovnou ČR a kolektivními správci autorských práv je od 2. 11. vysokoškolským studentům, pedagogům a vědeckým pracovníkům dočasně zpřístupněn kompletní digitalizovaný obsah NK ČR a Moravské zemské knihovny.

Zkušební přístup k e-zdroji Encyclopedia of Slavic Languages and Linguistics Online

Nový zkušební přístup k významnému referenčnímu e-zdroji Encyclopedia of Slavic Languages and Linguistics Online je k dispozici do 30. 6. 2020.

Dočasný přístup do Krameria NK ČR skončí 17. 5.

UPDATE 29. 4: Pozor, došlo k prodloužení přístupu do Krameria NK ČR do 17. 5. namísto původně avizovaného data 10. 5. 

E-learning: Nabídka seminářů (jaro 2020)

Knihovna FF UK si pro akademické pracovníky fakulty připravila několik seminářů zaměřených na e-learningové nástroje Moodle, Turnitin a Adobe Connect. Semináře na sebe nenavazují, pouze pokud se hlásíte na některý zabývající se pokročilejší prací s Moodle, předpokládáme, že již máte alespoň základní znalosti tohoto systému. Na každý seminář je potřeba přihlásit se zvlášť. Pokud budete mít […]

Přehled: Databáze přístupné v roce 2020

Univerzita Karlova nebo jednotlivé fakulty nakupují velké množství bibliografických a plnotextových databází. Podívejte se na přehledový seznam databází, které lze využívat v roce 2020.

Knihovna FF UK zve na semináře e-learningu (zima 2019/20)

Knihovna FF UK připravuje pro uživatele z řad akademických pracovníků fakulty semináře věnované práci nástroji pro podporu e-learningu Moodle a Adobe Connect. Všechny semináře jsou k naplánovány minimálně ve dvou termínech. Semináře na sebe nijak nenavazují, na každý je třeba přihlásit se zvlášť. Pro účastníky seminářů budou k dispozici notebooky s připojením k internetu. Kapacita jednotlivých seminářů je omezena na […]