Vyšla nová hra studia Charles Games „Playing Kafka“ u příležitosti stého výročí Kafkova úmrtí

Hra spin-off společnosti Univerzity Karlovy ve spolupráci s Goethe-Institut Prag představuje hráčům Franze Kafku a jeho díla Proces, Dopis otciZámek. Na hře mimo jiné spolupracovali vyučující a absolventi Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK doc. Vít Šisler, dr. Lukáš Kolek a Ondřej Trhoň.

„Playing Kafka“ má plně dabovaný větvící se příběh, atmosférické hádanky, osudová rozhodnutí a „drag-and-drop“ herní mechaniku, díky které ožívají postavy i prostředí. Jde o přibližně hodinu a půl dlouhý příběh v neustále se proměňujících kulisách.

Hra je k dispozici v češtině, angličtině a němčině, a to zcela zdarma. Stáhnout si ji můžete na platformách Apple App Store, Google Play nebo Steam.