Studující magisterských a doktorských programů se mohou hlásit na workshopy University Consortium do 31. ledna

Workshopy (training modules) se zabývají vztahy mezi Ruskem, Evropou a USA z historické, sociologické a politologické, interkulturní a antropologické perspektivy. Studenti/ky FF UK mohou podat přihlášku do výběrového řízení pouze pro modul v termínu 7.–11. 3. 2024, který se bude konat v Sofii v Bulharsku.

Cílem workshopů je propojit uchazeče z různých oborů k hlubší diskuzi na daná témata pod vedením předních světových odborníků. Absolventi těchto modulů mají možnost se v budoucnu účastnit dalších setkání pod hlavičkou University Consortium a získat přístup k publikačním platformám či speciálním grantovým výzvám, odborným a profesním kontaktům.

K výběrovému řízení jsou potřeba následující dva dokumenty v angličtině:

• stručný profesní životopis včetně seznamu odborných aktivit,
  • motivační dopis v rozsahu max. 300 slov, v němž uchazeči uvedou, proč by se chtěli zapojit do workshopu University Consortium a jaké tematické okruhy z jejich zaměření je zajímají.

Oba dokumenty, každý naskenovaný samostatně, je potřeba odeslat na e-mail marie.hankova@ff.cuni.cz.

V případě většího množství přihlášek mohou být uchazeči 5.–9. února 2024 pozváni ke krátkému osobnímu nebo on-line pohovoru s členy vedení FF UK. Finální výběr probíhá prostřednictvím on-line interview (Zoom) s představiteli University Consortium.

Náklady na pobyt jsou účastníkům hrazeny organizátory.

Oficiální letáček v angličtině je dostupný zde.

University Consortium sdružuje několik prestižních univerzit, mezi které patří například Oxford University, Sciences Po či Columbia University. Více o University Consortium naleznete zde.