Zástupci Univerzity Karlovy a Pražského jara uzavřeli Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci

Ve středu 4. 10. 2023 podepsali rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, děkanka Filozofické fakulty UK Eva Lehečková a ředitel Pražského jara Pavel Trojan Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci. Tím do budoucna usnadnili přípravu a realizaci konkrétních projektů nejen v oblasti popularizace vědy a vzdělávání.

Díky zmíněnému memorandu bude například pro studenty a studentky Univerzity Karlovy mnohem snazší zapojit se do příprav Pražského jara a využít nejrůznějších nabídek stáží či praxí. Obě instituce se pak budou společně podílet na podpoře hudební vědy a propagaci jednotlivých akcí včetně partnerských koncertů.

„Věřím, že díky této spolupráci vznikne množství skvělých projektů propojujících kulturu s vědou a vzděláváním. Kulturu považuji za neodmyslitelnou součást akademického života a toto je pro nás další příležitost, jak naplňovat tzv. třetí roli univerzity, a ještě více se otevřít široké veřejnosti,“ říká rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

„Memorandum uzavřené mezi Univerzitou Karlovou a Pražským jarem mimo jiné vytvoří pro studenty hudební vědy na FF UK skvělou příležitost pro získávání prvních profesních zkušeností pod hlavičkou tohoto prestižního festivalu, a zároveň díky společným projektovým seminářům Pražského jara a Ústavu hudební vědy FF UK obohatí portfolio volitelných kurzů propojujících studium s praxí,“ dodává děkanka Filozofické fakulty Eva Lehečková.

„Ve spolupráci s Univerzitou Karlovou chystáme celou řadu projektů – se studenty hudební vědy už nyní spolupracujeme na programu Rozkvět Pražského jara, který mladému publiku moderní formou zprostředkovává svět klasické hudby. Jsme ve spojení také s vědeckými pracovníky Univerzity Karlovy, ať už ohledně nových poznatků v oblasti staré hudby, ale i zapojení moderních technologií do koncertů hudby současné. Rovněž nás těší, že studenti budou moci festivalové koncerty navštívit za zvýhodněné vstupné, čímž přispějeme k rozšíření obzorů a kultivaci mladé generace,“ zmiňuje ředitel Pražského jara Pavel Trojan.

Právě podepsané memorandum bude v platnosti až do konce prosince 2026.