V Chorvatsku vyšel překlad publikace Z Prahy proti Titovi!

V těchto dnech vychází v Chorvatsku překlad knihy PhDr. Mgr. Ondřeje Vojtěchovského, Ph.D. (Ústav světových dějin FF UK), Z Prahy proti Titovi! Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu, která v roce 2012 vyšla ve Vydavatelství FF UK.

Knihu Iz Praga protiv Tita! vydalo záhřebské nakladatelství Srednja Europa, které se pod vedením profesora tamní univerzity Damira Agičiće zaměřuje na historii a příbuzné společenské vědy. Překlad Maji Jankovićové finančně podpořila FF UK.

Za účasti autora, prof. Damira Agičiće, doc. Jana Pelikána, doc. Martina Previšiće a početného publika byla kniha představena 12. května 2016 v rámci festivalu historie Kliofest 2016 v prostorách Národní a univerzitní knihovny v Záhřebu. Autor o knize promluvil též v živém vysílání chorvatské veřejnoprávní televize HRT.

Z Prahy proti Titovi! Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu [e-shop.ff.cuni.cz]

Z Prahy proti Titovi! Jugoslávská prosovětská emigrace v Československu – e-kniha [e-shop.ff.cuni.cz]

Z Prahy proti Titovi - obalka Iz Praha protiv Tita - obalka2