Vydavatelství FF UK zve na křest knihy a veletrh Knihex

Křest překladu knihy Skutky a cesty z produkce fakultního vydavatelství se uskuteční 6. června 2023 v kavárně Mortmartre. Veletrh Knihex 2023 se bude konat následující sobotu 10. června v Kasárně Karlín, kde bude mít Vydavatelství FF UK svůj stánek.

Knihu Skutky a cesty (Andanças e viajes, 1454) napsal španělský rytíř, dobrodruh a cestovatel Pero Tafur, který v ní vypráví o svých cestách a podivuhodných dobrodružstvích v Evropě i Asii. Požitek z Tafurova pozorovatelského talentu, z jeho bystrého úsudku a trefných poznámek o kvalitách německých hospod či úpadku středověké Byzance odkrývá i hlubší otázky: Jak vnímal středověký rytíř blízký a vzdálený svět a jak chápal své místo a svou roli v něm? Křestem knihy provede historik dr. Jaroslav Svátek z Ústavu českých dějin FF UK, překladatelka dr. Jaroslava Marešová a hispanista doc. Juan Sanchez z Ústavu románských studií FF UK. Kniha vychází jako 8. svazek fakultní edice Medium.

Knihex je tradiční veletrh knih z produkce kvalitních, nezávislých a menších nakladatelství, které představují samotní nakladatelé a nakladatelky. Kromě knížek je k dispozici bohatý doprovodný program: dílny, křty, autorská čtení, představení, odpočinkové zóny, a to po celý den od 10:00 do 20:00. Na stánku Vydavatelství FF UK se můžete těšit třeba na Deníky Karla Teigeho, edici Medium, nové monografie Václava Sixty, Martina Šorma či sborník k jubileu prof. Martina Hilského.

Více informací o křtu knihy naleznete zde a o veletrhu zde.