Vyšel narozeninový sborník Dvě století nacionalismu : Pocta prof. Janu Rychlíkovi

Při příležitostí životního jubilea prof. Jana Rychlíka, vedoucího Semináře soudobých dějin na Ústavu českých dějin FF UK, byl  vydán narozeninový sborník Dvě století nacionalismu : Pocta prof. Janu Rychlíkovi, který byl prezentován 18. listopadu v prostorách CEVRO institutu.

Kniha obsahuje biografickou část, která zahrnuje příspěvky vzpomínkového charakteru, profesorovu rozsáhlou bibliografii, rozhovory, ukázky z publicistické práce a fotografickou přílohu. Druhou část sborníku tvoří odborné příspěvky kolegů – přátel – historiků, kteří tímto způsobem chtěli vzdát hold jubilantovi.

Za páteřní téma textů byl, nikoliv náhodou, zvolen fenomén nacionalismu, problematika velmi blízká oslavenci, přičemž prostor vyplňují i další témata. Publikaci vydala Filozofická fakulta společně s Masarykovým ústavem a Archivem AV ČR, v.v.i.

Obsah publikace (PDF)

IMG_7671 obalka_rychlik-page-001-e1417290340274