Evropské ceny nejlepším programům v oblasti celoživotního vzdělávání LLP

Zlatá medaile za Erasmus pro Clioh.net2 – evropskou tematickou síť historiků a tím i pro Univerzitu Karlovu a Univerzitu Palackého a jejich Filozofické Fakulty!

Ceny (zlaté, stříbrné a bronzové medaile) nejlepším vzdělávacím programům uděluje EK od roku 2007. Ceny pro rok 2009 předával evropský komisař Jan Figel spolu s Ondřejem Liškou ministrem školství mládeže a tělovýchovy v demisi a za přítomnosti ředitelky komisariátu pro vzdělávání Odile Quentin 7.5. 2009 v Praze na výroční konferenci LLP věnované kreativitě a inovativnosti vzdělávacích projektů. V šesti kategoriích (Comenius, Erasmus, Grundtvig, Leonardo da Vinci, jazyky a informační a komunikační technologie bylo oceněno 18 nejlepších projektů zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi.)Mezi vyznamenanými je tematická síť historiků Clioh.net 2, která byla v kategorii Erasmus oceněna zlatou medailí. Tematické sítě historiků Clioh.net2 se z českých univerzit účastnila Univerzita Karlova (Filozofická Fakulta) a Univerzita Palackého (Filozofická Fakulta). Tematická síť byla koordinována Universitou v Pise, prof. Ann-Katherine Isaacs, která se svým obrovským entuziasmem pro mezinárodní spolupráci ve vzdělávání a výzkumu je hlavou i srdcem tohoto projektu.

Doc. PhDr. Luďa Klusáková, CSc

(koordinátorka Clioh.net2, UK FF)