Diskuze o rekonstrukci Národní knihovny ČR

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze zve širokou akademickou obec na setkání s diskuzí o komplexní rekonstrukci budov Národní knihovny ČR ve čtvrtek 21. ledna 2016 od 16 hod.

Národní knihovna ČR patří k nejdůležitějším národním kulturním institucím v zemi. Prochází v současné době nezbytnou komplexní rekonstrukcí včetně barokních staveb Klementina. Jaké jsou etapy obnovy Klementina? Jak se dosud realizoval a jak se do budoucna plánuje souběh různých prací? V jakých podobách bude knihovna dostupná během rekonstrukce? Co je garantované minimum, zajišťující přístup k základním službám v provizorních podmínkách? Jak bude Národní knihovna vypadat po ukončení rekonstrukce?

Vystoupí generální ředitel Národní knihovny ČR, pan PhDr. Petr Kroupa, a náměstek ředitele, pan PhDr. Hanuš Hemola.

Již ve čtvrtek 21. ledna 2016 od 16 hod. ve velké aule FF UK, nám. J. Palacha 2, č. 131.

Diskuzi moderuje doc. Michal Pullmann.