Fakulta

Kampus Hybernská

26001009_1664861440224232_3949697613966928809_n

Kampus Hybernská je společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy, který si klade za cíl propojit širší veřejnost a pražské kulturní projekty s aktivitami univerzity a zejména pražské Filozofické fakulty. Dům číslo 4 v ulici Hybernská byl po více než deset let prázdný a zcela nevyužívaný, to se ovšem v dubnu roku 2017 podařilo změnit a v prostorech se konal první ročník Týdnu diverzity – akce, již organizovala Filozofická fakulta Univerzity Karlovy společně s desítkou partnerů a během které se debatovalo, koncertovalo, vystavovalo i tančilo. V dalších měsících se skupina pedagogů, umělců, studentů, architektů a kavárníků snažila prázdné místo oživit, dodat mu nový dech a vytvořit unikátní oázu klidu, kultury, kreativity a vzdělávání v samotném centru města.

Filozofická fakulta UK tak získala místo, kde může plně naplňovat tzv. třetí roli univerzity, a sice obohacovat svými aktivitami a seznamovat s nimi nejen ostatní akademiky a studenty, ale také všechny Pražany a Pražanky.

Čím? Například literárními festivaly, komentovaným promítáním, kurzy světových jazyků, burzou cizojazyčných nakladatelství anebo mezinárodními konferencemi. Také studenti a studentské spolky mají v Hybernské dveře dokořán. Přímo v objektu je tzv. studentské patro, kde zatím sídlí patnáct spolků a kde je k dispozici sdílená studovna nebo přednáškový sál, který mohou využít jak spolky, tak například doktorandi pro své přednášky či semináře.

A co dalšího se v objektu nachází? Student-friendly kavárna Hlína, kinosál, bar a několik multifunkčních sálů (na přednášky, konference nebo lekce tance), galerie, Knihovna věcí a také útulný dvorek s komunitní zahrádkou.

Co pro mě jakožto pedagog Kampus Hybernská přináší?

Prostor, kde můžu organizovat konference, pořádat křty knih, méně formální semináře a workshopy nebo vánoční a jiné večírky, kde však také mohu překračovat standardní akademické formáty a jednotlivé disciplíny – se studenty připravovat výstavy, série projekcí, natáčet filmy a audiovizuální eseje nebo založit studentské rádio.

Co pro mě jakožto studenta Kampus Hybernská přináší?

Pokud jsem členem studentského spolku, mohu využívat sdílené kanceláře a společné místnosti (přednáškový sál a menší workshopový sál), pokud ve spolku nejsem, ale i tak mě zajímá studentský komunitní život, mohu se zapojit do organizace akcí, mohu využít mezi přednáškami v Celetné a Šporku příjemnou kavárnu s eduroamem a studentskými cenami, mohu se potkávat se studenty jiných kateder, vést debaty s různými pedagogy nebo s širší veřejností, mohu si vyzkoušet nejrůznější organizační, umělecké a kritické aktivity, na které by se v prostoru fakulty nedostalo.

Kontakty

adresa: Hybernská 4, Praha 1 | mapa

kontaktní e-mail:  info@kampushybernska.cz

kontaktní telefon: +420 734 871 971

Pravidla pro konání FF akcí v Kampusu Hybernská

Zapojte se i vy!

hyb4_cerna