Filozofická fakulta UK se po 11 letech loučí s Mgr. Janem Bártou

Dne 25. července 2023 proběhlo v děkanské pracovně za účasti paní děkanky Evy Lehečkové, paní tajemnice Zdeňky Filipové, kolegyň a kolegů z děkanátních oddělení rozloučení s Mgr. Janem Bártou, který se po 11 letech práce na FF UK rozhodl přijmout pracovní místo na Rektorátu UK, kde od 1. srpna 2023 povede Právní odbor. Vedení fakulty mu děkuje za dlouholetou spolupráci a působení na FF UK.

Jan Bárta působil na FF UK už jako student oboru historie, který absolvoval v roce 2005. Po absolvování Právnické fakulty UK se na fakultu vrátil jako zaměstnanec v roce 2012, postupně se vypracoval na vedoucího Oddělení vědy a poté zakládal Právní oddělení fakulty.

Paní tajemnice Zdeňka Filipová ve svém poděkování vyzdvihla zejména důležitost jeho vedoucí role: „Jan Bárta kolem sebe vytvořil fungující a lidsky kompaktní tým pracovníků, kteří postupem času pod jeho vedením přebrali a rozvinuli řadu agend zajištujících metodické, legislativní a pracovně-právní nastavení. Svým proaktivním a vstřícným přístupem a nadprůměrným nasazením rozvíjel a zdokonaloval pracovní prostředí a vždy přispíval k efektivnímu řešení nastalých situací.“

Její slova doplnila paní děkanka, která na spolupráci s Janem Bártou ocenila zejména jeho znalost fakultního prostředí a systémový přístup k nastavování procesů napříč různými oblastmi fakultní činnosti: „Velmi si vážím hluboké orientace Jana Bárty v problematice vysokoškolského práva a univerzitních předpisů a jsem ráda, že jsme během spolupráce sdíleli i náhled na přínosy digitalizace administrativních procesů. Věřím, že tyto své zkušenosti a priority Mgr. Bárta úspěšně přenese i na univerzitní úroveň ku prospěchu celé Univerzity Karlovy.“