Mezioborový projekt studentů FF UK Divná místa přichází s netradiční konferencí

Místa s tajemstvím, neidylické prostory i objekty vyčnívající ze svého okolí se každodenně vepisují do podoby organismu města. Co všechno ovlivňuje puls hlavních tepen, kam se větví jeho drobné vlásečnice, jaké divné prostory jím prostupují a jakým způsobem dochází k jeho neustálé proměně dlouhodobě zkoumá mezioborový projekt studentu FF UK – Divná místa, který přichází se svou první konferencí – Psát město, jejíž součástí můžete být i vy. Společně ji připravili studenti Katedry filmových studií a Ústavu české literatury a komparatistiky.

Psát město nemá být akademickou konferencí jako spíše momentem setkání zcela různých přístupů z teoretické i praktické oblasti, které představí nazíraní na město jako fenomén v co největší šíři. Program je proto tvořen jak odbornými příspěvky, tak prezentacemi současných (nejen) uměleckých projektů mapujících některou z tváří městského prostoru, ale rovněž panelovou diskuzí Centrum = periferie či bohatými doprovodnými projekcemi a hudebními vystoupeními.

Ve třech tematických blocích – Psát o městě, Psát po městě a Psát do města – se seznámíte s příspěvky zahrnujícími témata od problematiky vnitřní periferie města a tzv. vágního terénu přes umělecké intervence v městském prostoru, jako jsou graffiti či videomapping, vizuální smog a mediální fasády, až po výrazné zásahy do podoby města a plánování jeho budoucnosti, které vám budou prezentovat například Sylva Poláková, biolog a sociální antropolog Radan Haluzík, teoretička architektury Monika Mitášová, architekt Jaroslav Zima, ale i někdejší writer Epos 257, umělec a videoperformer Michal Kindernay a mnozí další. Mimo jiné zde bude poprvé oficiálně představena webová stránka Divná místa.

To vše bude probíhat v unikátních, veřejnosti dlouhou dobu nepřístupných podzemních prostorách 64 U HRADEB přímo v centru Prahy, o jejichž neobvyklosti svědčí i to, že zde bude návštěvníkům povolen přístup jen po podepsání vstupu na vlastní nebezpečí. Chcete-li se i vy seznámit s tím, co všechno znamená psát město, poznat zajímavé projekty, diskutovat o fenoménu města anebo navštívit jedno z „divných míst“, zaregistrujte se! A dorazte!

1. září od 12:00 v prostoru 64 U HRADEB

Vstupné s registrací: dobrovolné (formulář se uzavírá 24. 9., tedy 3 dny před akcí).

Vstupné bez registrace: 32 Kč studenti, 64 Kč dospělí.

Před vstupem do prostoru 64 U HRADEB je nutno podepsat souhlas se vstupem na vlastní nebezpečí.

Program konference

profil Divná místa na Facebooku

událost na Facebooku (vč. programu)

registrační formulář