Přijďte přivítat léto na druhý ročník minifestivalu BOKEM

30. června se již podruhé rozezní branický Dominikánský dvůr studentským Minifestivalem BOKEM. Program festivalu nabídne literární čtení, divadelní představení, filmovou projekci, koncerty, uměleckou instalaci, program pro děti a bazar knih a oblečení. Letošní ročník si můžete užít za dobrovolné vstupné.

Tereza Kuglerová, jedna z organizátorek minifestivalu, vidí sílu hlavně v mnohosti programu: „Doufáme, že si tady každý může najít to svoje, ať už to bude například čtení Václava Kahudy, projekce filmů Haruny Honcoop oceněných na letošním ročníku festivalu Zlatý voči, koncerty kapel ±0 a ROLE, nebo třeba jen atmosféra Dominikánského dvora takhle před prázdninami. Snažíme se myslet i na rodiče s dětmi, jedno z literárních čtení tak bude určeno přímo pro malé posluchače. Dále připravujeme malý freeshop knih a oblečení, tedy obchod bez peněz či za dobrovolný příspěvek. Návštěvníci můžou přinést vyřazené kousky ze svých šatníků a knihoven a vyměnit za jiné a neokoukané.“ Výtěžek z bazaru bude věnován na účely realizace bistra Kuchařek bez domova.

Festival se bude konat v prostorech Dominikánského dvora v Braníku, nynějším sídle Zemského akciového pivovaru. „I když už je Dominikánský dvůr zčásti opravený, pořád si zachovává jakousi autentickou divokost rozpadající se stavby uprostřed města, která se nám k festivalu dobře hodí,“ zdůvodňuje výběr místa další z organizátorů Ondřej Vinš. Občerstvit se bude možné nejen v restauraci pivovaru, ale i na dvoře, kde se bude odehrávat hlavní program. Tam bude čekat stánek s „božskými hot dogy“ Hot God a stánek Kuchařek bez domova s nabídkou veganských pochoutek.

Loňské ho prvního ročníku Minifestivalu BOKEM se zúčastnilo kolem 300 návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že letos bude festival propojen i s nově zpřístupněnými prostory pivovaru, doufáme, že se tam objeví i lidé, které by nenapadlo vyrazit na akci podobného typu cíleně,“ upřesňuje pozvání předseda BOKu Jan Henyš.

BOK je zkratka pro Bohemistický kruh, studentský spolek působící na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který ozvláštňuje akademické dění rozličnými kulturními a vzdělávacími akcemi. Minifestival BOKEM je vyvrcholením ročních aktivit spolku, oslavou zakončení letního semestru a v neposlední řadě kulturní akcí otevřenou komukoli bez ohledu na věk nebo vzdělání.

Začátek festivalu je plánován na 14:00, podrobný program je k dispozici na facebookových stránkách studentského spolku BOK nebo na webu spolku. Vstupné na festival je dobrovolné.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Newsletter FF UK

Newsletter FF UK