Aktuality

 • 16. 12. 2022
  Listopadové knižní novinky
  Během měsíce listopadu přibylo do fondu knihoven na FF UK 1205 nových titulů. Novinky si můžete prohlédnout podle jednotlivých knihoven.
 • 1. 12. 2022
  Knihovna FF UK vyhlašuje mikulášskou knižní amnestii
  V týdnu od 5. do 9. prosince vyhlásila ředitelka Knihovny FF UK pro všechny čtenáře amnestii na nevrácené vypůjčené knihy z knihoven FF UK. Pokud v tomto týdnu vrátíte všechny výpůjčky, na kterých vám nabíhá zpozdné, bude vám dluh odpuštěn.
 • 30. 11. 2022
  Ústřední knihovna UK zve na školení k repozitáři publikační činnosti
  Rádi byste otevřeli svůj článek čtenářům po celém světě? Nebo musíte splnit podmínku open access ve výzkumném projektu? Na to všechno můžete využít nově spuštěný Repozitář publikační činnosti UK. Přijďte na školení, které proběhne hybridně.
 • 14. 11. 2022
  Uzavírka knihoven 18. listopadu
  V pátek 18. listopadu budou knihovny sídlící na hlavní budově uzavřeny. Knihovny v budově v Celetné budou otevřené ve své běžné otevírací době. Den předtím, tedy ve čtvrtek 17. listopadu, budou všechny knihovny uzavřené. 
 • 21. 10. 2022
  Školení Základní orientace v MS Teams pro akademické pracovníky
  Na školení, které proběhne online ve čtvrtek 27. 10. od 14.10 vám představíme základní orientaci v nástroji Microsoft Teams, vytváření jednorázových i opakovaných online schůzek/přednášek a následně i ovládání online schůzek.

Výpůjční a knihovní řád

Na této stránce najdete základní dokumenty, které vymezují provoz knihoven a podmínky poskytovaných služeb. Na celouniverzitní úrovní platí jednotný Knihovní a výpůjční řád UK, který je společný pro všechny fakulty Univerzity Karlovy. Na fakultní úrovni tento dokument doplňuje a rozšiřuje Provozní řád Knihovny Filozofické fakulty UK.