Při pietní vzpomínce před Filozofickou fakultou UK se sešly představitelky Evropského parlamentu, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Univerzity Karlovy

V doprovodu rektorky Univerzity Karlovy prof. Mileny Králíčkové zamířily 14. února 2024 před hlavní budovu FF UK dvě významné političky, předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová. Položením květin pod pamětní desku Jana Palacha společně uctily památku obětí z 21. prosince 2023.

Vážím si soucitného projevu paní Roberty Metsolaové. Jsem moc ráda, že tady byla, že jsem se s ní mohla sejít a vzpomenout na událost, jež poznamenala život Univerzity Karlovy,“ sdělila médiím rektorka UK prof. Milena Králíčková.

U příležitosti pietní vzpomínky rektorka UK také popřála studentům do nového semestru: „Kéž by je studium, které je na Filozofické fakultě UK i ostatních fakultách čeká, těšilo a přinášelo jim radost. Současně, aby jim dodávalo potřebnou energii. Chci též, aby věděli, že jsme tu pro ně, a to jak vedení fakulty, tak celé Univerzity Karlovy, s UK Pointem a Centrem odolnosti, které budeme společně vytvářet. Pokud se u nich dostaví potřeba psycho-sociální podpory – ať už v rámci studia či v osobním životě –, aby se nebáli říci si o pomoc. Jsme tu pro ně, pro všechny.“