V neformálním poradním orgánu ministryně pro vědu, výzkum a inovace zasedl ředitel Charles Games

Absolvent informační vědy na FF UK a projektový ředitel Charles Games dr. Lukáš Kolek se stal členem skupiny poradců ministryně Heleny Langšádlové. Skupina bude diskutovat především o rozvoji lidských zdrojů ve vědě nebo o transferu technologií a znalostí.

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace postavila tento orgán z vycházejících hvězd české i světové vědy, z nichž mnozí mají za sebou zkušenosti z prestižních univerzit a přispěli k důležitým vědeckým objevům. Zabývat se bude především vznikem firem z univerzitních výzkumů, takzvaných spin-offů, mezi které patří i Charles Games, ale také startupovými projekty a podporou excelence ve vědě. V rámci těchto témat mají mladí odborníci nabízet vhled do různých zahraničních systémů, ale také do české praxe z pozice kariérně mladších pracovnic a pracovníků.

Skupina se bude pravidelně scházet každý měsíc. Na prvním jednání diskutovala o otevřenosti české vědy, a to jak z hlediska motivace českých výzkumníků získávat zahraniční zkušenosti, tak i schopnosti systému přilákat zahraniční talenty.

Lukáš Kolek se odborně zaměřuje na vliv videoher na hráče a v rámci Charles Games se podílel na vývoji historických her Attentát 1942Svoboda 1945, zejména jako herní designér a skriptér scén. Nedávno vyšla nová strategická karetní hra BeeCarbonize, ve které hráč rozhoduje o budoucnosti klimatických změn naší planety.