Tichá vzpomínka na JUDr. Miladu Horákovou v Karolinu

Univerzita Karlova zve k tiché vzpomínce na JUDr. Miladu Horákovou. Nechceme dopustit, aby její odkaz a statečný čin byl zapomenut. Je pro nás symbolem, že svoboda není samozřejmostí a že proti totalitě a nedemokratickým režimům je nutné bojovat.

Představitelé akademické obce UK v čele s rektorem prof. Tomášem Zimou položí věnec u busty Milady Horákové v Karolinu v pátek 25. června 2021 v 9:30 při příležitosti 71. výročí jejího úmrtí. Vstup do Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1) k bustě bude pro širokou veřejnost zpřístupněn 25. června 2021 od 10 hodin do 16 hodin.

Bronzová busta JUDr. Milady Horákové byla v prostorách Karolina odhalena 27. října 1992, autorkou je akademická sochařka Věra Růžičková-Bejrová.

POZNÁMKA:

Vzhledem k tomu, že busta je umístěna ve vnitřních prostorách historické budovy Karolina, není možné z bezpečnostních důvodů uctít památku zapálením svíčky, ale pouze položením květin. Děkujeme za pochopení.

ZA SPRÁVNOST:

Mgr. Václav Hájek