Od folkloru k folkloru: v červenci se uskuteční 65. ročník festivalu Šrámkova Sobotka

Festival českého jazyka, řeči a literatury Šrámkova Sobotka se koná od 3. do 10. 7. 2021. Letošní ročník se ponese od folkloru k folkloru. Festival je určen především učitelům všech stupňů škol, studentům filologických oborů, kulturologie, pedagogiky, ale i všem zájemcům o literaturu a mluvené slovo.

Kromě bohatého literárního a kulturního programu nabízí festival ucelenou řadu přednášek, které vedou odborníci z řad vysokoškolských pedagogů, často působících na FF UK. Vystoupí zde například folkloristé Petr Janeček a Adam Votruba, literární vědec Ondřej Skovajsa, bohemistky Anna Christou a Lucie Šťastná; besedu o korespondenci Karla Havlíčka pořádá bohemista Robert Adam.

Připraveno je dvanáct celotýdenních dílen pro dospělé, šest dětských a tři jednodenní didaktické, např. Dílna literárního překladu: anglofonní duchařské povídky vedená anglistkou Petrou Johanou Poncarovou, Jak začít s podcastem s dánskou audiodokumentaristkou Brit Jensen, Šla Anička na slam – tvůrčí dílna slam poetry s básníkem Timem Postovitem nebo tradiční Dílna hlasové interpretace textu.

Koncerty, výstavy, filmové projekce, divadelní představení, scénická a autorská čtení (Michal Děžinský, Katarína Kucbelová, Jakub Řehák, Věra Koubová) – to vše čeká na účastníky letošní Šrámkovy Sobotky. Úplný program a veškeré podrobnosti najdete na webu akce.

Účastníci z řad studentů mohou využít zvýhodněný balíček zahrnující tvůrčí dílnu dle výběru, nízkorozpočtové ubytování v místní sokolovně, permanentku a slevu na stravování. Pro učitele je připravena  exkurzně-vzdělávací základna (EXOD) Sobotka, která nabízí plnou penzi, ubytování v sobotecké škole nebo soukromí, permanentku a možnost účasti na interpretační dílně.

leták v PDF