Výsledky Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK vyhlášeny. Opět uspěli autoři z FF UK

Mezi oceněnými publikacemi je devatenáct děl z Filozofické fakulty UK, pět se jich umístilo mezi patnácti nejlepšími. O 6. až 10. místo se dělí Jiří Kuthan, Jan Royt, Tomáš Hlobil a Lenka Bobková, o 11. až 12. místo Ondřej Beránek s Pavlem Ťupkem, o 13. a 14. pak Dana Kratochvílová.

Dvojice autorů prof. Jiří Kuthan a prof. Jan Royt z Ústavu pro dějiny umění získali ocenění za publikaci „Charles IV. Emperor and King of Bohemia – Visionary and Founder“. Na stejné pozici se umístil také prof. Tomáš Hlobil z Katedry estetiky s knihou „Geschmacksbildung im Nationalinteresse II. Der Abschluss der frühen Prager Universitätsästhetik im mitteleuropäischen Kulturraum 1805–1848“ a prof. Lenka Bobková z Ústavu českých dějin s dílem „Jan Lucemburský, otec slavného syna“.

Dr. Ondřej Beránek a dr. Pavel Ťupek z Katedry Blízkého východu uspěli s publikací „The Temptation of Graves in Salafi Islam: Iconoclasm, Destruction and Idolatry“. Dr. Dana Kratochvílová z Ústavu románských studií byla oceněna za dílo „Modality in Spanish and Combinations of Modal Meanings“.

V soutěži také uspěli prof. Anna Housková, dr. Jakub Jinek, kolektiv autorek dr. Monika Brenišínová, prof. Markéta Křížová a dr. Kateřina Březinová, dále pak dr. Helena Březinová, prof. Miroslav Petříček či dr. Tereza Matějčková.

Cílem soutěže je podpořit autory nejvýznamnějších monografií Univerzity Karlovy, jejich mateřské fakulty a další univerzitní součásti. Monografie hodnotí dvě odborné komise jmenované Vědeckou radou UK – komise pro lékařské a přírodní vědy a komise pro humanitní a společenské vědy.

Kompletní přehled výsledků soutěže je k dispozici na webu Univerzity Karlovy.