Gruzínština a Armenistika na ÚVES FF UK

V letním semestru 2014/15 zahajuje Ústav východoevropských studií FF UK výuku třetí z kavkazských kultur, a to kultury gruzínské. Předmět s názvem Úvod do gruzínské kultury bude probíhat vždy v pondělí od 17:30 do 19:05 v místnosti č. 313. V následujícím akademickém roce pak bude možno navštěvovat kurzy gruzínského jazyka.

Ústav východoevropských studií FF UK do svého programu zařadil také Armenologii. Kromě studia moderní arménštiny se lze věnovat i staré arménštině a arménské historii 20. století, přednášky lze absolvovat jako celek i jednotlivé části. Vítáni jsou studenti ze všech fakult a oborů. Arménština je vyučována každé úterý od 17.30 do 19:05 hodin v místnosti č. 313 na nám. J. Palacha 2, ve čtvrtek od 15:50 do 19:05 v místnosti č. 325 jsou blokově vyučovány kurzy Úvodu do klasické arménštiny a dějin Arménie.