Filozofická fakulta UK se připojuje k iniciativě Pride Month na podporu LGBT+ komunity

Autoritářské režimy na celém světě vytvářejí nepřátele ze stále stejných skupin obyvatel. Jejich práva jsou pošlapávána a životy ničeny mezi prvními. Změny ve společenských náladách často začínají nepozorovaně: jako blahosklonné debaty o lidských potřebách, které přeci „nejsou tolik důležité“, jako jízlivé poznámky, které „nikomu neškodí“. Cesta ke kodifikované nesnášenlivosti může být překvapivě krátká, a to i v Evropě.

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy vyvěšuje v rámci Pride Month duhovou vlajku na podporu LGBT+ komunity, protože rovnost, svoboda nebo respekt nejsou hodnoty, které se ve veřejném prostoru jednou vyskytnou a už v něm zůstanou. Je třeba je do něj vnášet.