Zájemci se mohou přihlašovat na Letní školu žurnalistiky a sociokulturních studií Borise Němcova

Třetí ročník intenzivního vzdělávacího programu pro mladé novináře, blogery a mediální aktivisty proběhne od 13. do 31. července. Přihlášky je možné zasílat do 1. dubna.

Škola probíhá na půdě Filozofické fakulty UK a pořádá ji Fond Borise Němcova ve spolupráci s Akademickým centrem Borise Němcova pro výzkum Ruska FF UK. Studijní program obsahuje přednášky a semináře předních novinářů a expertů v oblasti médií, praktická cvičení ze základů natáčení videí a fotografování a distribuce obsahu na internetu.

Program má interdisciplinární charakter a zahrnuje také přednášky ze základů ekonomie, sociologie, současného umění, rovněž návštěvu vybraných médií a promítání současných dokumentárních filmů.

Důležitou součástí výuky je realizace samostatných projektů všemi účastníky, které se posuzují na speciálních seminářích s profesionálními redaktory. Jazykem školy je ruština. Více informací najdete na webu projektu.

Petr Kukal, mluvčí FF UK