Dánský ministr školství navštívil FF UK

Dánský ministr školství Bertel Haarder se v pondělí 16. 6. 2008 setkal s děkanem FF UK Michalem Stehlíkem a s pracovníky oddělení skandinavistiky Ústavu germánských studií. Pro studenty oboru dánština pronesl přednášku nazvanou „Výzvy současného dánského školství“. V přednášce se věnoval zejména integraci dětí přistěhovalců do výuky a posléze do trhu práce. Po přednášce ministr Haarder se studenty debatoval.

Bertel Haarder je dlouholetým členem liberální strany Venstre, která v roce 2001 zaznamenala historický volební triumf a poté zvítězila ve volbách ještě dvakrát. Haarder zastával po roce 2001 funkci ministra pro integraci a Evropu. Podílel se nejen na přijetí nového cizineckého zákona, ale měl na starosti rovněž agendu EU před přistoupením nových států do unie na summitu v Kodani roku 2002. Do České republiky zavítal na pozvání svého resortního kolegy Ondřeje Lišky, který se podle tiskové zprávy MŠMT ze dne 16. 6. hodlá inspirovat dánskými zkušenostmi z oblasti vzdělávání.

Praha 17. 6. 2008

pr@ff.cuni.cz