Udělení ceny Jana Palacha Mgr. Tereze Rejškové

Děkan Filozofické fakulty UK PhDr. Michal Stehlík, Ph.D. udělil každoroční cenu Jana Palacha absolventce magisterského studijního oboru anglistika-amerikanistika Mgr. Tereze Rejškové za její diplomovou práci Philip Larkin as a Love Poet. Oceněná práce vznikla pod vedením doc. Justina Quinna, Ph.D. Cena bude slavnostně předána v rámci zasedání vědecké rady Filozofické fakulty UK 17. dubna.

Cena je udělována za vynikající samostatnou publikační činnost včetně překladů, za mimořádný přínos ročníkové, bakalářské či magisterské diplomní práce nebo i za výraznou společenskou aktivitu zvyšující prestiž Filozofické fakulty UK. Je to jediná oficiální fakultní cena. Jejím smyslem je připomenout památku J. Palacha. Uděluje se řádnému studentovi Filozofické fakulty UK, který v době nominace nepřesáhne 26 let věku. Návrh může podat každý člen akademické obce Filozofické fakulty UK. Návrhy posoudí kolegium děkana. Ocenění doprovází nezveřejněná finanční odměna.

Aleš Novák

Vedoucí oddělení vědy