Proběhla konference Linguistics Prague

Ve dnech 27.–29. dubna se konal první ročník mezinárodní konference Linguistics Prague, která navazuje na pětiletou tradici konference Lingvistika Praha. Fakulta ožila třemi plenárními přednáškami, čtyřmi workshopy, osmnácti prezentacemi účastníků a posterovou sekcí.

Ulrike Mosel (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel) předávala mladým zájemcům o jazykovou dokumentaci své zkušenosti s popisem nedostatečně zdokumentovaných jazyků, Pamela Perniss (University of Brighton) představovala souvislosti mezi strukturou mluveného a znakového jazyka.

Florian Siegl (UiT – Norges arktiske universitet) simuloval terénní výzkum a práci s mluvčími popisovaných jazyků, Jakub Dotlačil (University of Groningen) představoval užití soudů přijatelnosti, Míša Hejná (Aarhus University) s účastníky workshopu diskutovala o rozdílech mezi fonologií a fonetikou, Jakub Jehlička (FF UK) ukazoval, jak se tvoří multimodální korpus.

Hodnocení konference ze strany účastníků předčilo veškerá očekávání organizátorů. Poznali jsme řadu dobrých lingvistů a zajímavých lidí a získali inspiraci, která obohatí náš vlastní výzkum.

I proto se už nyní těšíme na rok 2018, kdy se bude konat další ročník konference.

Tomáš Doischer

foto: archiv FF UK