Zemřel lingvista Charles E. Townsend

Charles E. Townsend (nar. 1932 v New Rochelle, New York, USA) zemřel obklopen svými nejbližšími 7. června 2015. Townsend byl významnou osobností slovanské lingvistiky, publikoval mnoho vlivných publikací se zaměřením na ruskou morfologii, pražskou mluvenou češtinu a srovnávací analýzu slovanských jazyků.

Po společných studiích učil začátkem 60. let spolu s Romanem Jakobsonem na Harvardu, poté přes třicet let působil na Princetonské univerzitě jako předseda katedry slovanských jazyků a literatur.

Townsend byl neúnavný mentor odhodlaný vychovat nové generace odborníků. Jeho kolegové a bývalí studenti, kteří mu v roce 2002 vydali festschrift, na něj vzpomínají s láskou. Publikace na jeho počest bude vydána v letně-podzimním vydání Journal of Slavic Linguistics.