Cena RVVI pro nadané studenty za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

Ocenění mimořádných výsledků výzkumu, vývoje a inovací se rozšiřuje o možnost udělení ceny vlády pro nadaného studenta střední nebo vysoké školy, který projevil talent a zájem o výzkumnou či vědeckou práci – za účelem širší propagace výzkumné činnosti a ve snaze získat mladé nadějné zájemce pro budoucí kariéru vědce. O udělení ceny vlády pro nadaného studenta rozhoduje vláda na návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Laureát/ka získá spolu s oceněním finanční odměnu ve výši 50 000 Kč. Ocenění je poskytováno z rozpočtové kapitoly Úřadu vlády České republiky a lze jej udělit pouze jedenkrát v kalendářním roce.

Návrh na udělení ceny můžete vyplnit v elektronickém formuláři (rozesílán v e-mailové výzvě na ZS). Nominace musí obsahovat:

• jméno a příjmení kandidáta či kandidátky;
  • datum narození;
  • adresu bydliště, telefon, e-mail;
  • životopis;
  • popis dosažených výsledků práce kandidáta, se zdůrazněním výjimečnosti a kvality výsledků (v rozsahu do 3 stran);
  • potvrzení střední nebo vysoké školy, na které student navrhovaný na ocenění studuje, osvědčující správnost údajů uvedených v přihlášce;
  • doporučující posudek dvou odborných či vědeckých pracovníků o významu a přínosu práce přihlašovaného kandidáta (ne starší než za minulý kalendářní rok)

Více informací najdete zde.

Nominace fakulty se následně zasílají na rektorát Univerzity Karlovy.

Oddělení vnějších vztahů

Štěpánka Zelenková Semecká