Zkušební přístup: Treasury of Linguistic Maps Online

Vyzkoušejte do 30. června 2016 databázi Treasury of Linguistic Maps Online od vydavatele De Gruyter Publishers obsahující více než 2 000 lingvistických map ve vysokém rozlišení, které je možné detailně prohledávat, zvětšovat, tisknout či stahovat ve formátu PDF (uživatelský manuál). Mapy byly vybrány napříč nejrůznějšími jazykovědnými publikacemi z produkce vydavatelství De Gruyter, poprvé jsou k dispozici pohromadě a tvoří tak ojedinělý zdroj pro různé druhy lingvistického výzkumu. Databáze je určena zejména odborníkům a studentům, kteří se zaměřují na obecnou a srovnávací lingvistiku, stejně jako zájemcům o jednotlivé světové jazyky a jazykové oblasti.

Zkušební přístup využívejte do 30. 6. 2016 na odkaze Treasury of Linguistic Maps Online, a to z počítačů na celé UKz pohodlí domova s přihlášením jako do IS.

Zkušební přístupy doplňují stálou nabídku předplácených elektronických informačních zdrojů, které naleznete na Portálu elektronických zdrojů UK (PEZ), a většinu z nich prohledáte s univerzitním vyhledávačem UKAŽ.

Podrobnosti události

Začátek události
25. 5. 2016 0:00
Konec události
30. 6. 2016 0:00
Místo konání
on-line
Webové stránky
http://www.ff.cuni.cz/2016/05/treasury-linguistic-maps-online/
Organizátor
Knihovna FF UK
Typ události
Různé