Zaměřeno na ženy – tematický týden k příležitosti Mezinárodního dne žen

V týdnu před Mezinárodním dnem žen se v některých jazykových kurzech zaměříme na témata týkající se žen.

Anglická sekce vybrala pro studenty a studentky kurzu Akademické čtení (úterý, 9:10) článek ‚A View from Other Cultures: Must Men Fear Women’s Work?‘. V kurzu Intercultural Competence (středa, 12:30) se zaměříme na příklad genderové nerovnosti znázorněné v reklamě.

Dále všechny studenty a studentky srdečně zveme na pravidelná setkání a konverzaci v angličtině English Club ve středu od 17:30 v Kampusu Hybernská. Tento týden bude téma také zaměřeno na ženy.

Ve výuce španělského jazyka se budou studenti a studentky tento týden věnovat postavení žen v historii Španělska až po současnost a budeme pracovat s životopisy slavných, ikonických žen hispánského světa (Eva Perón, Frida Kahlo, Violeta Parra).

Francouzská sekce ve vybraných hodinách zapojí komiks popularizující genderové otázky.

Podrobnosti události

Začátek události
4. 3. 2019 0:00
Konec události