Workshop | Kontext a komentář k dění: co nabízet novinářům, kdy a jak, aby nás to bavilo

vedoucí workshopu: Zuzana Válková

datum konání: úterý 12. 1. 2021 od 10:30, časová dotace 1 hod s následnou diskusí

PŘIHLÁŠKA (MS Forms, je nutné být přihlášen k fakultnímu účtu); přihlašování do 6. 1. 2021

Ač se „odborníci na média“ často tváří tak, že disponují tajemným oborovým know-how, úspěšná spolupráce s novináři bývá výsledkem upřímně míněné, otevřené a úsporné komunikace. Funguje na principu „podívej, nabízím něco strašně zajímavého, chceš-li, ber“ – a „beru, děkuji“ či „tentokrát ne, i tak děkuji“.

V našem online minikurzu se spolu zamyslíme nad vaší konkrétní akademickou odborností, nad tím, co vás na ní baví, co dalšího vás zajímá a chtělo by se vám o tom vyprávět jiným. Spojení „vyprávět jiným“ je důležité – povíme si o něm. Pak si připomeneme, jak se naše témata vejdou do základních mediálních žánrů.

Že se do nich nevejdou? Nevadí – poradíme si.

Během online setkání nezapomeneme ani na to, čemu ze současného dění třeba příliš nerozumíme, jaké informace nám od novinářů chybí a proč – schopnost „nevypnout vnitřního čtenáře“ nám pomáhá skvěle identifikovat témata, jimž by se mohli věnovat vaši univerzitní kolegové.

Jak může vypadat e-mailová nabídka tématu, která funguje (tzn. jejím výsledkem je navázání komunikace s novinářem), si ukážeme na závěr. Bude skutečně bombasticky jednoduchá.

 

 

Podrobnosti události

Začátek události
12. 1. 2021 10:30 - 12:00
Místo konání
MS Teams
Webové stránky
http://bit.ly/2WqFGeL
Organizátor
Referát vnějších vztahů FF UK
Typ události
Pro zaměstnance