Vernisáž výstavy Z minulosti do budoucnosti – od Historického parku Bärnau-Tachov k ArchaeoCentru Čechy-Bavorsko

Spolek Via Carolina – Goldene Straße e. V. ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy zvou na vernisáž výstavy Z minulosti do budoucnosti – od Historického parku Bärnau-Tachov k ArchaeoCentru Čechy-Bavorsko – regionální identita jako šance pro přeshraniční spolupráci.

Na vernisáž naváže přednáška archeologa a ředitele Historického parku Bärnau-Tachov Stefana Wolterse, M.A., na téma Od Historického parku Bärnau-Tachov k ArchaeoCentru. Možnosti a hranice experimentální archeologie (tlumočeno do českého jazyka). Přednáška se uskuteční v Knihovně Ústavu pro archeologii FF UK (Celetná 20, Praha 1, m. č. 148, 1. patro).

Výstava je věnována historii a současnosti Historického parku Bärnau-Tachov, kde je možno vidět na 30 replik dřevěných staveb od raného do vrcholného středověku. Dominantní stavbou je hrádek typu motte z 11. století. Dále bude prezentován projekt přeshraniční spolupráce č. 78 Archeocentrum Čechy-Bavorsko, chránit a sdílet společný kulturní prostor, ve kterém je projektovým partnerem také FF UK prostřednictvím Ústavu pro archeologii.

ArchaeoCentrum bayern-böhmen

Podrobnosti události

Začátek události
2. 11. 2017 16:30
Místo konání
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (hlavní budova FF UK, chodba 2. patro)
Organizátor
Spolek Via Carolina – Goldene Straße e. V. ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy
Typ události
Pro veřejnost, Výstavy