Timothy Snyder: Ukrajina, Rusko a klíčový význam občanské společnosti

Profesor Timothy Snyder bude hovořit o situaci v Rusku a na Ukrajině v posledním roce a o významu a roli občanské společnosti.

„Historie nás učí tři věci: zaprvé, občanská společnost může existovat a také reálně existuje; zadruhé, občanská společnost může být a často také bývá utlačována; zatřetí, zápas mezi těmi, kdo ji chtějí utlačovat, a těmi, kdo ji chtějí spoluutvářet, byl a je rozhodujícím prvkem dějin přesahujícím dějiny národů.“ (Výňatek z předmluvy Timothyho Snydera ke knize Ukrainian history, Russian politics, European future).

Timothy Snyder (nar. 1969) je americký historik, profesor na Yaleově univerzitě. Zaměřuje se na dějiny střední a východní Evropy. Je autor knih „Krvavé země – Evropa mezi Hitlerem a Stalinem“ a „Intelektuál ve dvacátém století“.

Přednáška proběhne v angličtině se simultánním tlumočením do češtiny. Vstup je zdarma.

Podrobnosti události

Začátek události
27. 1. 2015 16:00 - 18:00
Místo konání