TRADICE NÁBOŽENSTVÍ ASIE A MODERNÍ SPOLEČNOST

Workshop k uvedení nového badatelského týmu Institutu pro studium strategických regionů.

PROGRAM:

Cílem workshopu je kontextualizovat problematiku tradice a kontinuity asijských náboženství. Jednotlivé příspěvky představí, jak se náboženské tradice vymezují proti tradicím sousedním či konkurenčním, jak západní akademický a populární diskurs vytváří východní tradice, jak náboženské tradice fungují jako politický nástroj či jakou roli hrají při vytváření národní identity.

VYSTOUPÍ:
Zdeněk Štipl (ÚAS FF UK): Hledáni podoby indického křesťanství v postkoloniální době
Lubomír Ondračka (ÚFAR FF UK): Moderní jóga a její vztah ke klasické józe
Daniel Berounský (ÚAS FF UK): Náboženské tradice bönu v současných interpretacích tibetské identity
Jakub Otčenášek (CAS FMV VŠE): Problémy rekonstrukce podoby Cesty nebeských mistrů (Tianshidao)
Marek Zemánek (ÚAS/ÚFAR FF UK): Objevování a vytváření tradic korejského buddhismu

Podrobnosti události

Začátek události
16. 12. 2019 13:00 - 14:30
Celetná 20, Praha 1 (č. 118)
issr.ff.cuni.cz/
Institut pro studium strategických regionů