Společný reprezentační ples FF UK a PedF UK

Filozofická a Pedagogická fakulta se rozhodly spojit síly a uspořádat letošní reprezentační ples dohromady. Už od počátku bylo zřejmé, že nebude snadné nalézt ani prostor, kam by se všichni vešli, ani téma plesu. Ale podařilo se, a tak se 26. 2. 2015 setkáme v Kongresovém centru, jehož genius loci rozhodl o tematickém ladění plesu: normalizace.

Ať už je to téma na první pohled jakkoli děsivé, nebojte se přijít! Nehodláme se inspirovat normalizačními zvěrstvy, ale spíše ne-estetikou 70. a 80. let. To má pro dámy jednu zásadní výhodu: nebudou-li chtít, nemusí chodit ve velké večerní, postačí spíše malé černé. Pánové zase nemusí volit oblek, ale mohou se – alespoň vizuálně – přiklonit na stranu undergroundu. Katarzí celého večera budiž afterparty, která se ponese v duchu divokých devadesátých let.

Uvědomujeme si, jaká rizika v sobě letošní tematické zařazení plesu nese, a doufáme, že obstojíme se ctí a vy si ples užijete, nebo na něj budete dokonce v dobrém vzpomínat! Nechceme nostalgii a resentiment, chceme využít prostor, jehož vznik je s obdobím normalizace úzce spjat a s jehož vzezřením se obyvatelé Prahy musejí nedobroovolně vypořádávat takřka denně… Jestli se ples podaří, záleží i na vás.
Tanci čest!

Podrobnosti události

Začátek události
26. 2. 2015 20:00
Místo konání
Kongresové centrum Praha
Webové stránky
http://plespakult.cz
Organizátor
Studentská rada FF UK, FF UK, PedF UK
Typ události
Různé