Školení v problematice ohrožených dětí | studentská nezisková organizace Andromeda

Vážení a milí kolegové!

Přišel nový akademický rok a s jeho počátkem také nábor nových dobrovolníků pro studentskou neziskovou organizaci Andromeda.

Spolek Andromeda se zaměřuje na pomoc ohroženým dětem, které žijí v různých dětských zařízeních, jako jsou dětské domovy, Klokánky a azylové domy. Tyto děti totiž často trpí citovou deprivací, která se může nepříznivě projevit na jejich dalším duševním vývoji.

Andromeda pod záštitou 3. LF UK sdružuje a školí dobrovolníky z různých fakult, kteří pak ohrožené děti pravidelně navštěvují a snaží se jim vynahradit nedostatek kontaktu s blízkými lidmi. Víly a parťáci, jak dobrovolníkům říkáme, pro děti ohrožené citovou deprivací často představují jedinou osobu, se kterou mohou sdílet své radosti a svěřovat se se svými starostmi. Jde o unikátní zkušenost, ale hlavně o činnost, která má smysl. Přidáte se k nám?

Ozvěte se! Je třeba, aby se každý zájemce o dobrovolnictví zúčastnil speciálního školení, které proběhne ve dnech 14. a 15. října 2017 v Burianově poslouchárně na 3. lékařské fakultě UK. Na školení se dozvíte vše potřebné. Navíc zde vystoupí vzácní hosté:

– prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., rektor Univerzity Karlovy

– prof. MUDr. Michal Anděl, CSc., děkan 3. lékařské fakulty

– MUDr. David Marx, Ph.D., proděkan 3. lékařské fakulty pro studium a výuku

– MUDr. Michal Považan, primář Dětského oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice

Promluví také bývalí a současní dobrovolníci.

Účastníci školení získají certifikát o absolvování programu a splněných supervizích, ale také možnost zapojit se do výzkumné činnosti projektu Andromeda. Dobrovolníci se mohou hlásit na mail info@projektandromeda.cz nebo na webových  stránkách.

Děkujeme za vaši pozornost, přejeme vám úspěšný semestr a těšíme se na vás na školení!

Projekt Andromeda

Podrobnosti události

Začátek události
14. 10. 2017 0:00
Konec události
15. 10. 2017 0:00
Místo konání
Burianova posluchárna na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy
Webové stránky
http://www.projektandromeda.cz
Organizátor
studentská nezisková organizace Andromeda
Typ události
Kurzy, Různé
Přílohy
program