Prof. Arndt Künnecke: Insights of the War in Ukraine and Its Impact on the Security Structure in Europe

Právnická fakulta UK si vás dovoluje pozvat na mimořádnou přednášku prof. Arndta Künneckeho „ Insights of the War in Ukraine and Its Impact on the Security Structure in Europe“, která proběhne již příští týden v pondělí 11. 4. 2022 od 19:00 na Právnické fakultě v anglickém jazyce.

Přednášející je profesorem veřejného práva a politických studií na Federal University of Applied Sciences for Public Administration (Brühl, Německo) a po dobu téměř 20 let pravidelně navštěvuje Ukrajinu, kde již skoro 10 let opakovaně vyučuje o evropském právu a otázkách zahraniční politiky na univerzitách v Oděse, Lvově a Charkově. V rámci své přednášky představí profesor Künnecke osudy svých ukrajinských studentů, kolegů a přátel, jejichž životy se dramaticky změnily ze dne na den poté, co ruská armáda zaútočila 24. února 2022 na jejich zemi. V propojení s těmito osobními příběhy bude věnovat pozornost dopadům ruské agrese na celkovou bezpečnostní strukturu v Evropě.

Více informací na Facebookové události nebo na stránkách Právnické fakulty UK.

Podrobnosti události

Začátek události
11. 4. 2022 19:00
Místo konání