Pride Month: Trojhrob z Dolních Věstonic aneb Genderová záhada mladého paleolitu

Filozofická fakulta UK zve na přednášku doc. Miroslava Popelky z Ústavu pro archeologii FF UK v rámci přednáškového cyklu Pride Month, která se bude konat v úterý 27. června 2023 od 18:00 v místnosti P200 na hlavní budově FF UK. Přednáška se uskuteční v češtině.

V roce 1986 byl na slavném nalezišti objeven hromadný pohřeb tří jedinců z období mladého paleolitu. Pro toto období je to poměrně unikátní záležitost. Ještě větší záhadou se však stalo hledání odpovědi na otázku určení pohlaví těchto pohřbených. Leželi v tomto hrobě muži nebo ženy? A nabídne archeologie podobné případy, kdy není zcela jasné, o jaké pohlaví skutečně jde? Na to se pokusí odpovědět tento příspěvek.

Podrobnosti události

Začátek události
27. 6. 2023 18:00
Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1 (místnost P200)
doc. PhDr. Miroslav Popelka, CSc.
Typ události
Konference a přednášky, Pro veřejnost