Pride Month: Thrácká láska – Mužská homosexualita v umění inspirovaném antickou mytologií

Filozofická fakulta UK zve na přednášku s diskuzí Blahoslava Uhroviče z Katolické teologické fakulty UK v rámci přednáškového cyklu Pride Month, která se bude konat ve čtvrtek 29. června 2023 od 18:00 v místnosti P200 na hlavní budově FF UK. Přednáška i diskuze se uskuteční v češtině.

Řecká mytologie je dodnes významným inspirativním zdrojem pro výtvarné umění. Cílem přednášky je ukázat si konkrétní příběhy homosexuální lásky, které se otiskují do výtvarných děl napříč staletími. Jedná se například o klasické příběhy Ganyméda nebo Hyakintha, nejednoznačný vtah Achilla s Patroklem, ale také Orfea či Hérakla. Samostatnou kapitolu tvoří antičtí hrdinové, kteří se stali symbolem homosexuality až díky dílům výtvarných umělců.

Podrobnosti události

Začátek události
29. 6. 2023 18:00
Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1 (místnost P200)