Pride Month: Intersekce – Virgínia Quaresma aneb LGBTQ+ v Portugalsku

Filozofická fakulta UK zve na přednášku doktorandky románských literatur Kláry Trskové a dr. Karoliny Válové z Ústavu románských studií FF UK v rámci přednáškového cyklu Pride Month, která se bude konat ve čtvrtek 22. června 2023 od 18:00 v místnosti P200 na hlavní budově FF UK. Přednáška i diskuze se uskuteční v češtině.

Přednáška přinese stručný exkurz do historie postavení LGBTQ+ osob v Portugalsku od konce 19. století po současnost. Zaměří se především na portrét první portugalské novinářky a jedné z prvních absolventek filozofické fakulty na Universidade de Lisboa Virgínie Quaresmy. Jaké bylo postavení této queer feministky s africkými kořeny narozené v roce 1882 v portugalském rurálním regionu Alentejo během trvání ultrapravicového Nového státu? Byla situace v Brazílii, v níž pět let žila a tvořila společně se svou přítelkyní, příznivější?

Podrobnosti události

Začátek události
22. 6. 2023 18:00
Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1 (místnost P200)
Mgr. Klára Trsková a Mgr. Karolina Válová, Ph.D.
Typ události
Konference a přednášky, Pro veřejnost