Překladatelé na FF UK

Druhý ročník akce se uskuteční 20. června 2023 od 18 hodin. Během večera přečtou pedagogové, studenti a zaměstnanci fakulty svá nově publikovaná díla i rozpracované překlady poezie, prózy a esejů.

V průběhu večera každý překladatel popíše své přeložené nebo překládané dílo a přečte z něj úryvek, případně i kus originálu. Vystoupí Dušan Andrš, Zdeněk Beran, Michal Brabec, Helena Březinová, Michal Ctibor, Vojtěch Frank, Anežka Charvátová, Jana Kitzlerová, Michal Kovář, Irena Kozmanová, Magda Králová, Tereza Límanová, Olga Lomová, Anna Maurin, Michal Otáhal, Zuzana Šťastná, Zdeněk Štipl, Petr Vrána a Lukáš Zádrapa.

Organizátorkami akce jsou doc. Sylva Fischerová z Ústavu řeckých a latinských studií FF UK, dr. Anežka Charvátová z Ústavu translatologie FF UK a Terezie Límanová z Jazykového centra FF UK.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Podrobnosti události

Začátek události