Přednáška prof. Zhang Hui (Pekingská Univerzita) – Nietzschean Aestheticism in Modern China

Mezinárodní sinologické centrum Ťiang Ťing-kuovy nadace při UK srdečně zve na přednášku v rámci otevřeného sinologického semináře:

Prof. Dr. ZHANG Hui (Vice Chair, Department of Chinese Language and Literature, Director, The Institute of Comparative Literature & Comparative Culture, Beijing University) uvede v pondělí 5. prosince 2016, 9:00-10:30, přednášku na téma: Nietzschean Aestheticism in Modern China Místo konání: CCK-ISC, Celetná 20, Praha 1, místnost 118.
Přednáška bude věnována recepci Nietzscheho myšlení mezi čínskými intelektuály, vysvětlí, proč byl filosof Nietzsche v Číně vnímán převážně skrze specifický estetismus jako umělec a jak se tento kreativní výklad promítl do procesu modernizace čínského myšlení ve 20. století.

Zájemci napříč obory jsou srdečně vítání.

Podrobnosti události

Začátek události
5. 12. 2016 9:00 - 10:30
Celetná 20, Praha 1 (CCK-ISC, FF UK, místnost 118)