Přednáška prof. Josepha Yu-shek Chenga – Současná situace v Hongkongu: Kolik autonomie ještě zbývá?

Ústav politologie a Ústav Dálného východu FF UK vás ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava zvou na přednášku, kterou pronese prof. Joseph Yu-shek Cheng (City University of Hong Kong): Současná situace v Hongkongu: Kolik autonomie ještě zbývá? Po přednášce bude následovat diskuse.

Profesor Hongkongské městské univerzity Joseph Čcheng patří k předním hongkongským politologům a zároveň k zakladatelům hnutí Occupy Central, které dnes protestuje proti postupu čínských úřadů směrem k centralizaci a okleštění demokratických principů v Hongkongu.
Byl zakládajícím redaktorem Hongkongského bulletinu sociálních věd a The Journal of Comparative Asian Development. Zakládal také Asociaci asijských studií v Hongkongu.
Ve své současné aktivitě za autonomii a zachování demokratického systému v Hongkongu hledá inspiraci jak v historii, například u československého disentu a sametové revoluci roku 1989, tak u současných západních sociálních hnutí.

Přednáška a následná diskuse proběhne v anglickém jazyce.
Vstup volný.

Podrobnosti události

Začátek události
27. 10. 2014 20:00 - 22:00