Přednáška prof. Leny Rohrbach: Narrativizing a Saint. St Olav and the Development of Literary Genres in the Medieval North

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy srdečně zve na přednášku profesorky Leny Rohrbach, která působí na University of Zurich. Přednášku s názvem „Narrativizing a Saint. St Olav and the Development of Literary Genres in the Medieval North“ pronese v úterý 30. října od 9:30 na FHS UK v Jinonicích (U Kříže 8, Praha 5) v místnosti 5022.

Odkud se berou svatí? Ujasněme si to na příkladu největšího norského světce, svatého Olafa. Prof. Lena Rohrbach v přednášce při té příležitosti objasní také zrození žánru ság z diachronní perspektivy s ohledem na skaldskou tradici a obrazový materiál.

Podrobnosti události

Začátek události
30. 10. 2018 9:30 - 11:00
U Kříže 8, Praha 5 (Jinonice, FHS UK, č. 5022)