Petr Plecháč: Analýza autorství Shakespearova Jindřicha VIII.

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK vás srdečně zve na přednášku Petra Plecháče na téma Analýza autorství Shakespearova Jindřicha VIII.

Petr Plecháč působí jako vedoucí Versologického týmu Ústavu pro českou literaturu AV ČR, kde se zabývá kvantitativní analýzou veršovaných textů a problematikou rozpoznávání autorství. V přednášce nás seznámí s metodou strojového učení, kterou použil při analýze hry Williama Shakespeara Jindřich VIII. Pomocí algoritmu a strojového učení se podařilo určit, které pasáže hry jsou dílem W. Shakespeara a které pocházejí od jeho spoluautora J. Fletchera.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky. Každý týden se věnujeme aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti, můžete se k nám připojit online přes MS Teams nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube. Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z.s.

Přednáška probíhá online v MS Teams: kód místnosti Q6SICLA
Odkaz na přednášku.