Online přednášky o hudebním repertoáru a interpretaci s dr. Haigem Utidjianem

Dr. Haig Utidjian, šéfdirigent Orchestru a Sboru UK v Praze, bude z hlediska dirigenta, muzikologa a milovníka dobré hudby probírat s pomocí zajímavých nahrávek vývoj skladatelů, jejich skladeb a tradice interpretace těchto skladeb.

Přednášky budou probíhat v anglickém jazyce a budou přístupné i studentům a zaměstnancům FF UK. Program se bude konat přes Zoom, každou středu mezi 19:30–21:30, a to od středy 28. října 2020:

28 October: On Mahler’s Ten Symphonies

4 November: Interpreting the Bach Mass in B Minor, BWV 232

11 November: The origins of the Komitas/Sahakiants Liturgy for Strings

18 November: An evening of words and music with Neil Metcalfe, Chorus Master, Edinburgh University Music Society Chorus

25 November: An evening of words and music with Michael Ostrzyga, Generalmusikdirektor, Cologne University

2 December: Interpreting Monteverdi’s Vespro della Beata Vergine of 1610

9 December: An evening of words and music with the pianist Béla Hartmann

16 December: The life and work of Otto Klemperer (1885-1973)

Jeden odkaz na Zoom platí pro všechny přednášky. Zájemci si o link mohou napsat na adresu info@sboraorchestruk.cz.

Podrobnosti události

Začátek události