Minifestival BOKEM

  1. června se již podruhé rozezní branický Dominikánský dvůr studentským Minifestivalem BOKEM.

Program festivalu nabídne literární čtení, divadelní představení, filmovou projekci, koncerty, uměleckou instalaci, program pro děti a bazar knih a oblečení. Letošní ročník si můžete užít za dobrovolné vstupné.

Tereza Kuglerová, jedna z organizátorek minifestivalu, vidí sílu hlavně v mnohosti programu: „Doufáme, že si tady každý může najít to svoje, ať už to bude například čtení Václava Kahudy, projekce filmů Haruny Honcoop oceněných na letošním ročníku festivalu Zlatý voči, koncerty kapel ±0 a ROLE, nebo třeba jen atmosféra Dominikánského dvora takhle před prázdninami. Snažíme se myslet i na rodiče s dětmi, jedno z literárních čtení tak bude určeno přímo pro malé posluchače. Dále připravujeme malý freeshop knih a oblečení, tedy obchod bez peněz či za dobrovolný příspěvek. Návštěvníci můžou přinést vyřazené kousky ze svých šatníků a knihoven a vyměnit za jiné a neokoukané.“ Výtěžek z bazaru bude věnován na účely realizace bistra Kuchařek bez domova.

Festival se bude konat v prostorech Dominikánského dvora v Braníku, nynějším sídle Zemského akciového pivovaru. „I když už je Dominikánský dvůr zčásti opravený, pořád si zachovává jakousi autentickou divokost rozpadající se stavby uprostřed města, která se nám k festivalu dobře hodí,“ zdůvodňuje výběr místa další z organizátorů Ondřej Vinš. Občerstvit se bude možné nejen v restauraci pivovaru, ale i na dvoře, kde se bude odehrávat hlavní program. Tam bude čekat stánek s „božskými hot dogy“ Hot God a stánek Kuchařek bez domova s nabídkou veganských pochoutek.

Loňské ho prvního ročníku Minifestivalu BOKEM se zúčastnilo kolem 300 návštěvníků. „Vzhledem k tomu, že letos bude festival propojen i s nově zpřístupněnými prostory pivovaru, doufáme, že se tam objeví i lidé, které by nenapadlo vyrazit na akci podobného typu cíleně,“ upřesňuje pozvání předseda BOKu Jan Henyš.

BOK je zkratka pro Bohemistický kruh, studentský spolek působící na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který ozvláštňuje akademické dění rozličnými kulturními a vzdělávacími akcemi. Minifestival BOKEM je vyvrcholením ročních aktivit spolku, oslavou zakončení letního semestru a v neposlední řadě kulturní akcí otevřenou komukoli bez ohledu na věk nebo vzdělání.

 Začátek festivalu je plánován na 14:00, podrobný program je k dispozici na facebookových stránkách studentského spolku BOK nebo na webu spolku. Vstupné na festival je dobrovolné.

Podrobnosti události

Začátek události
30. 6. 2016 14:00
Místo konání
Branická 44/44, 147 00 Praha 4 (Dominikánský dvůr)
Webové stránky
http://bohemistickykruh.cz/festival/
Organizátor
Bohemistický kruh
Typ události
Pro veřejnost, Různé